KSZO 1929 Ostrowiec z Okręgowym Pucharem Polski

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pokonali wczoraj Star Starachowice 3:2 w finale Okręgowego Pucharu Polski.

Spotkanie, które rozgrywane było na stadionie Suzuki Arena w Kielcach, poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób obecni na meczu kibice uczcili pamięć zmarłego Włodzimierza Sajdy, radnego miejskiego z Ostrowca, społecznika, byłego zawodnika który grał w juniorach i drugim zespole KSZO oraz w Świcie Ćmielów.
Sam mecz był bardzo wyrównany. Po pierwszej połowie gry na tablicy widniał wynik 1:1.O zwycięstwie pomarańczowo – czarnych przesądził gol Kostiantyna Czernii, który w 75 minucie zdobył bramkę na 3:2. Wcześniej na listę strzelców wpisywali się dla KSZO: Fryderyk Janaszek dwukrotnie i dwukrotnie dla Staru – Przemysław Śliwiński.

– To był mecz godny finału. Dużo bramek, emocje do końca i zwroty akcji. Nie ukrywam, że jechaliśmy na ten mecz by zdobyć puchar, ale zabrakło trochę boiskowego doświadczenia – ocenił przebieg meczu Tadeusz Krawiec – trener Staru.

Oprócz pucharu KSZO zainkasował 50 tys. złotych nagrody. Przypomnijmy, że piłkarze ze Starachowic w nadchodzącym sezonie będą grać w III lidze do której w imponujący sposób wywalczyli awans. Okazji do rewanżu zatem nie zabraknie.