Przedstaw życie pszczół – wygraj nagrodę dla siebie i dla swojej szkoły

Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie można wysyłać prace plastyczne na konkurs ”Pszczoły – nasze życie”, który organizuje Lokalna Grupa Działania ”Krzemienny Krąg”.

– Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół, różnego rodzaju placówek, świetlic z terenu „Krzemiennego Kręgu”, czyli z miejscowości takich jak: Bałtów, Ostrowiec, Kunów, Bodzechów, Ćmielów, Sienno, Rzeczniów, Lipsko, Chodcza, Solec. Młodzież z tych gmin może wziąć udział w tym konkursie. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz klasy 4-8 – mówi prezes Jarosław Kuba.

Laureaci walczą nie tylko o nagrody dla siebie, ale także dla swoich placówek.

-Placówki, do których uczęszczają uczniowie nagrodzeni w konkursie otrzymają domki dla dzikich pszczół, nasiona do tworzenia łąk kwietnych i książki. Są to nagrody, które można wykorzystać zarówno w procesie dydaktycznym jak i do utworzenia takiej małej ostoi przyrody – dodaje prezes Stowarzyszenia.

Na konkurs można wysyłać nie tylko prace plastyczne, ale również przestrzenne. Należy je złożyć osobiście lub pocztą w siedzibie ”Krzemiennego Kręgu” pod adresem Bałtów 55. Szczegółowy regulamin dostępny jest na  stronie internetowej. Zwycięzców konkursu poznamy 20 sierpnia w czasie corocznego Święta Pszczoły. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w powstającym Inkubatorze Pszczelarskim.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia