Pijany kierowca zatrzymany niedaleko miejsca niedzielnej tragedii w Boksycce. Miał 4 promile

Fot. Policja Świętokrzyska

Kolejny kompletnie pijany kierowca zatrzymany w powiecie ostrowieckim. Dziś rano 33 – latek jechał samochodem mając 4 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymali go zaledwie sześć kilometrów od miejsca niedzielnej tragedii policjanci z grupy Speed Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

– Kilka minut przed godziną 8 w Kunowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki volkswagen. Jak się okazało, kierujący nim 33 – letni mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 4 promile alkoholu. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę „na podwójnym gazie”. Ponad rok temu stracił prawo jazdy – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.

Dodaje, że stan, w jakim był mężczyzna może wskazywać na to, że pod wpływem alkoholu mógł być od kilku dni. Uderza to tym bardziej, że w niedzielę w Boksycce, kierowca będący – jak informuje prokuratura – pod wpływem alkoholu i narkotyków spowodował wypadek, w którym zginęło pięć osób.

– Apelujemy o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku wobec coraz częstszych przypadków prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od picia alkoholu i nie ryzykowanie jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez takiego kierowcę jest dużo większe, dochodzi do tragedii, w których życie i zdrowie tracą ludzie – mówi Ewelina Wrzesień.

Przypominamy też, że jeśli każdy kto ma podejrzenie o pijanym kierującym, powinien zawiadomić o tym policję. Ma również prawo dokonać obywatelskiego zatrzymania, jeśli nie zagraża to jego bezpieczeństwu.

Zatrzymany dziś rano kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

/sla/

Ważne wydarzenia