Turniej Counter – Strike dla uczniów organizują ich koledzy z THM-u

Uczniowie Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu organizują Miejski Turniej E-sportowy w Counter – Strike Global Offensive. Eliminacje dla chętnych – w klasach siódmych i ósmych „podstawówek” oraz w szkołach średnich, już się odbyły. Turniej miejski zaplanowany jest na 30 i 31 maja.

Counter – Strike to gra doskonale znana i lubiana przez uczestników turniejów e – gamingowych.

– Naszą ideą jest rozwinięcie i udoskonalenie pasji uczniów w całym powiecie. Chcemy poszerzać i udoskonalać kreatywność. Ćwiczymy czas reakcji i racjonalne myślenie. Turniej jest dla uczniów, którzy lubią 3- sport, chcą się spełniać i rozwijać – mówi Alan Turek, uczeń technikum imienia Hutników Ostrowieckich i jeden z organizatorów turnieju. – Pod względem technicznym będzie wszystko przygotowane jak najlepiej. Zapewniamy komputery i monitory, by gra była fair play. Po stronie drużyn są tak zwane peryferia czyli myszki i klawiatury.

W rozgrywkach, które odbędą się w auli Zespołu Szkół numer 3, udział weźmie około 300 osób.

– Z każdej szkoły zaprosiliśmy po dwie drużyny. Drużyna liczy pięciu graczy, jednego rezerwowego i opiekuna. Zostaną rozegrane 32 mecze – mówi drugi z organizatorów turnieju Arkadiusz Mroczkowski.

Mecze odbędą się systemem drabinkowym i eliminacyjnym.

– Po przegranym meczu drużyna niestety z turnieju odpada. Jeśli chodzi o mecze finałowe, będą rozgrywane albo dwa albo jeden tak zwany turniejowy, który jest dwa razy dłuższy – dodaje Arkadiusz.

Cały turniej będzie na bieżąco streamowany na szkolnej platformie Twitch. Najlepsze drużyny mogą liczyć na nagrody od sponsorów.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia