Jarosław Górczyński ponownie zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego ponownie zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Polecenie wydał śląski wydział Prokuratury Krajowej. Do zatrzymania doszło dziś (22 maja).

– Możemy potwierdzić, że w śledztwie śląskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej zatrzymany został Jarosław G. Zatrzymania na polecenie prokuratora dokonali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymanie ma związek z koniecznością przedstawienia zatrzymanemu kolejnych zarzutów. Do czasu zakończenia czynności z podejrzanym, nie będziemy przekazywali informacji o sprawie – mówi prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. Nie chce odpowiedzieć na pytania, czego dotyczą kolejne zarzuty i czy złożony zostanie wniosek o ponowny areszt.

Przypomnijmy, że prezydent Ostrowca pierwszy raz został zatrzymany przez CBA w marcu. Postanowiono mu pięć zarzutów, dotyczących przyjęcia łapówek w łącznej wysokości 40 tysięcy złotych. Prokuratura wystąpiła da sądu o aresztowanie Górczyńskiego na trzy miesiące, ale na to nie zgodził się sąd. Prokuratura zawiesiła go zatem w pełnieniu obowiązków służbowych. Sąd skargą na tę decyzję ma zająć się 7 czerwca.

/joge, mag/

Ważne wydarzenia