11 osób zatrzymanych po bójce na stadionie KSZO

Już 11 osób usłyszało zarzuty uczestniczenia w bójce i zakłócania imprezy masowej po tym jak w sobotę, podczas meczu KSZO 1929 Ostrowiec ze Stalą Stalowa Wola doszło do bijatyki między pseudokibicami obu drużyn.

To był mecz podwyższonego ryzyka, wobec tego więcej też było służb zabezpieczających.

– Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz kibiców czuwali nie tylko policjanci z ostrowieckiej komendy, ale również funkcjonariusze z oddziału prewencji w Kielcach. Widać ich było także na ulicach, dworcach i w okolicy stadionu – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Kibole” bili się między sobą, ale doszło też do starć z policją. Dwie osoby trafiły do szpitala, gdzie zostały opatrzone.

– Zatrzymano 11 osób w wieku od 22 do 49 lat z obu stron. W niedzielę wszyscy usłyszeli zarzuty udziały w bójce i zakłócenia w sposób niebezpieczny przebiegu imprezy masowej. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligańskie zachowanie sprawców.

Ewelina Wrzesień dodaje, że sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy analizują teraz nagrania z monitoringu i nie wykluczają stawiania zarzutów kolejnym osobom, które uczestniczyły w bijatyce.

Dodajmy, że sportowych emocji na szczęście także nie brakowało. KSZO zwyciężył w tym spotkaniu 2:1.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia