Kierowców 'po głębszym” wciąż nie brakuje. W weekend policja zatrzymała dwie osoby

Byli nietrzeźwi, zdecydowali się wsiąść za kierownicę swojego pojazdu i wpadli – jeden z kierowców po doprowadzeniu do kolizji z innym samochodem, a drugi po próbie ucieczki.

Zatrzymani przez policjantów w miniony weekend mieszkańcy regionu staną teraz przed sądem, a odpowiedzą za jeszcze inne przewinienia.

Zatrzymany w miejscowości Wólka Bodzechowska w sobotę 26-latek, wsiadł za kierownicę volvo, mając ponad promil alkoholu w organizmie i podczas nieprawidłowego omijania uderzył w inny samochód osobowy. Okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy, a jego pojazd nie posiadał ubezpieczenia OC i był niedopuszczony do ruchu, bo już wcześniej miał zatrzymany dowód rejestracyjny.

W niedzielę przed patrolującym na motocyklu naczelnikiem drogówki uciekać próbował w Starej Dębowej Woli motorowerzysta. Po krótkim pościgu został zatrzymany i wtedy okazało się, dlaczego uciekał. 18-letni mieszkaniec gminy Tarłów miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił prawo jazdy, stanie przed sądem, a ponieważ jego motorower był w złym stanie technicznym, to policjant zatrzymał też dowód rejestracyjny.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia