Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Także w Ostrowcu nie zabranie ciekawostek

Fot. archiwum

W poniedziałek, 8 maja rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Bierze w nim udział również ostrowiecka biblioteka miejska, która przy okazji otrzyma wyróżnienie w Kielcach. W Ostrowcu natomiast zaprasza do swojej głównej siedziby w Browarze Kultury, gdzie prezentować będzie między innymi swoją codzienną działalność.

Pierwsze spotkanie już w poniedziałek o godzinie 16.30.

– Zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte spotkanie amatorskiego teatru „ObiBOOK”, który działa już od kilku miesięcy. Tym razem będzie to również możliwość rozmowy z Miłoszem Bidzińskim, absolwentem PWST w Łodzi. Będzie to szkolenie warsztatowe dla młodych adeptów aktorstwa – mówi Paweł Górniak, dyrektor biblioteki.

We wtorek o godzinie 16 odbędą się zajęcia multisensoryki dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. W środę w południe warsztaty dla dorosłych.

– Przypominam, że trwa rok Wisławy Szymborskiej i będzie to spotkanie poświęcone jej twórczości. Na takie warsztaty przychodzą głównie panie, grupa stale się powiększa, ale chcielibyśmy wzbogacić ją też o panów – zaprasza dyrektor.

Tego samego dnia o 16 członkowie Klubu Literackiego „Aspekt” spotkają się z czytelnikami w ramach promocji swojej twórczości. W czwartek o 16.30 odbywać się będą cotygodniowe zajęcia elementami języka niemieckiego dla dzieci w wieku 6-8 lat, na które można zajrzeć i być może zapisać także swoje dziecko.

W piątek, 12 maja o godzinie 18 kolejne spotkanie autorskie z Anną Bellon.

– To pisarka związana z Ostrowcem. Spotkanie będzie połączone z promocją jej nowej książki – mówi Paweł Górniak.

I to jeszcze nie koniec, bo na sobotę na godzinę 10 zaplanowano spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży z Tajemniczym Pisarzem. Natomiast w środę 17 maja o godzinie 9 biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci Justyną Bednarek. Na to spotkanie obowiązują zapisy, natomiast wszystkie inne są otwarte, a wstęp na nie jest bezpłatny.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia