Rowerowy rajd dla biało – czerwonej. 2 maja zaprasza KGW Kalina

Fot. pixabay

Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina” w Nietulisku Dużym, postanowiło w nietypowy sposób zaakcentować tegoroczne Święto Flagi. Organizują „gwiaździsty” rajd rowerowy dla wszystkich, którzy 2 maja będą chcieli świętować razem z nimi.

– To będzie niezwykłe wydarzenie dla zwykłych ludzi. Wyjeżdżamy ze swoich miejscowości na rowerach z biało – czerwonymi chorągiewkami. Przyjeżdżamy do Ostrowca, do parku przy muzeum w Częstocicach na godzinę 15 – mówi Teresa Wykrota, przewodnicząca KGW „Kalina”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, tak samo jak spotkanie w parku Pałacu Wielopolskich. Zaproszeni są członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu, którzy w ten sposób będą mogli także się zintegrować. W programie popołudniowego spotkania jest majówka i zwiedzanie muzeum.

– Zrobimy sobie taką dawną, patriotyczną majówkę w formie pikniku. Chcemy zachęcić do organizowania takich wydarzeń. Ze śpiewem piosenek, może ktoś powie jakąś poezję na temat flagi. Chcemy pokazać szacunek i umiłowanie naszego kraju.

Teresa Wykrota dodaje, że mile widziane są także osoby, które z różnych powodów nie mogą jeździć rowerem lub dystans na taką wycieczkę jest dla nich za długi. Do Pałacu Wielopolskich można dostać się także na piechotę lub samochodem. Patronat nad wydarzeniem objęła starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. Więcej informacji pod numerem telefonu 573 921 154.

/sla/

Ważne wydarzenia