Kładka nad torami w Ostrowcu będzie w całości dostępna przed majowym weekendem

Fot. Anna Śledzińska

Kończy się remont kładki nad torami kolejowymi w Ostrowcu. Część od dworca została oddana już kilka tygodni temu. Przed weekendem majowym otwarty ma być około 30 – metrowy odcinek od ulicy Żabiej, za którego remont odpowiadała gmina Ostrowiec.

– Remont kładki przewidywał wymianę płyty pomostowej, odtworzenie schodów, malowanie całej konstrukcji stalowej, opraw oświetleniowych typu LED oraz położenie nowej nawierzchni – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. – Prace na obu częściach kładki zostały wykonane z tych samych materiałów i w tej samej technologii.

Remont kładki kosztował ponad 1 milion 300 tysięcy złotych i był w całości pokryty z budżetu gminy. Trwają teraz ostatnie odbiory.

– Umowę z wykonawcą mamy podpisaną do 15 maja, ale ze względu na to, że zbliża się weekend majowy i pewnie dużo osób będzie chciało z kładki korzystać, chcemy udostępnić ją a kilka dni – dodaje Artur Majcher.

Warto wspomnieć, że PKP Polskie Linie Kolejowe, poza wyremontowaniem drugiej część kładki, wykonały także modernizację całego peronu kolejowego, który jest dłuższy i wyższy, co ma ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Od ulicy Kolejowej do peronu prowadzi nowy chodnik z podjazdem. Na samym peronie pojawiły się nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Nagłośnienie, ścieżki naprowadzające, oraz nawierzchnia o zróżnicowanej strukturze pomagają w poruszaniu się po stacji osobom niewidomym i słabo widzącym.

/sla/

Ważne wydarzenia