Na dzień otwarty w najbliższy piątek zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu

15 maja upływa termin składania podań o przyjęcie od września do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, a już jutro, w piątek 21 kwietnia o godzinie 17.00 odbędzie się tam dzień otwarty.

– Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat. Zaprezentują się wszystkie klasy instrumentalne, żeby rozwiać wątpliwości, jeżeli ktoś nie wie, jaki instrument wybrać – informuje Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektorka szkoły.

Uczniowie szkoły uczą się gry na takich instrumentach, jak fortepian, skrzypce, gitara, flet poprzeczny, klarnet, saksofon, akordeon i perkusja – to w klasach cyklu dziecięcego, 6-letniego. W klasach młodzieżowych, w cyklu 4-letnim mogą wybrać gitarę, flet poprzeczny, klarnet, saksofon, akordeon lub perkusję.

Zaplanowane na 18 i 19 maja egzaminy do szkoły poprzedzi lekcja przygotowawcza, która odbędzie się 16 maja. – Kandydaci na lekcji przygotowawczej zobaczą co będzie na egzaminie. Takie lekcje organizujemy, żeby dzieci pokonały stres, żeby on im już nie towarzyszył na egzaminie, bo ten nie jest trudny i uczniowie często to później nam potwierdzają – wyjaśnia dyrektor Jurkowska-Siwiec.

Podczas egzaminów sprawdzana jest muzykalność kandydatów, poczucie rytmu, dlatego na lekcji przygotowawczej dzieci uczą się piosenki, wyklaskiwania rytmu, próbują powtórzyć wskazane dźwięki.

Państwowa Szkoła Muzyczna, tak jak w latach poprzednich, przygotowała około 20 miejsc dla nowych uczniów, a zainteresowanie nauką w placówce od nowego roku szkolnego już teraz jest duże.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia