Powiat zainaugurował kolejną edycję Akademii Pełnej Zdrowia

Wczoraj wystartowała piąta edycja realizowanej przez powiat ostrowiecki profilaktycznej kampanii Akademia Pełna Zdrowia. Do udziału w zajęciach gimnastycznych w ramach pakietu 'Czas na aktywność’ zapisało się 240 osób.

Uczestnicy będą ćwiczyć w trzech grupach, dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1, popularnego Ekonomika. – Lista uczestników jest już niestety zamknięta, ale wkrótce ogłaszać będziemy kolejne bloki tematyczne, badania profilaktyczne i zajęcia edukacyjne – zapowiada Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. – Oczywiście poza zajęciami ruchowymi rusza też cała profilaktyka. Przygotowaliśmy pakiety badań, które w poprzednich latach cieszyły się największym zainteresowaniem, czyli mammografia 70 plus, cytologia, USG piersi, pakiet badań urologicznych w kierunku wykrywania raka prostaty, endokrynologiczny, pulmonologiczny. Będą konsultacje związane z wadami postawy u dzieci oraz USG jamy brzusznej – wymienia.

Na realizację programu, który w całości finansowany jest przez powiat ostrowiecki, zabezpieczono w tym roku 180 tysięcy złotych, a z każdego z pakietów badań skorzystać będzie mogło od 60 do 100 osób. W poprzednich czterech edycjach akademii z samych badań skorzystało 9 tysięcy mieszkańców, a uczestników wszystkich form, czyli także na przykład wykładów czy muzykoterapii było ponad 14 tysięcy osób.

Wczoraj, w ramach inauguracji Akademii Pełnej Zdrowia przeprowadzono zajęcia gimnastyczne. Odbyło się także spotkanie z dietetykiem.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia