Ważne. Gdzie szukać pomocy medycznej w święta

Szpital Powiatowy w Ostrowcu

W czasie Świąt Wielkanocnych nieczynne będą przychodnie i poradnie lekarskie. Na pomoc medyka możemy jednak liczyć w punktach, które mają podpisany kontrakt z NFZ-etem na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W Ostrowcu znajduje się on w szpitalu powiatowym.
Pacjenci mogą się do nich zgłaszać w godz. od 18-stej do 6 rano następnego dnia w dni robocze, a przez całą dobę w czasie świąt.

– Drugim takim miejscem, ale uwaga, wyłącznie w razie nagłych przypadków, zagrożenia życia jest Szpitalny Oddział Ratunkowy bądź Izba Przyjęć. W Świętokrzyskiem mamy 11 SOR-ów i 8 Izb Przyjęć – mówi Beata Szczepanek, rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia w Kielcach.
I jednocześnie apeluje, by pierwsze kroki w razie złego samopoczucia kierować do przychodni.
W święta może być także potrzebna pomoc stomatologa. W województwie świętokrzyskim tylko dwa punkty przyjmują w nocy, niedziele i święta. Mieszkańcy Ostrowca najbliżej będą mieli do Starachowic, tam w budynku szpitala powiatowego znajduje się punkt stomatologicznej pomocy doraźnej Dens Lux.
Beata Szczepanek zachęca także, by w razie potrzeby korzystać z telefonicznej porady lekarskiej.

– Warto też mieć zapisany numer Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, czyli 800 137 200. Jest to jeden, bezpłatny numer w całej Polsce. Kontaktując się z infolinią TPK otrzymamy poradę lekarza bądź pielęgniarki – radzi Beata Szczepanek.

Lekarz może telefonicznie wystawić e-skierowanie, e-zwolnienie, czy e-receptę.
Konsultacje prowadzone są także w języku angielskim i ukraińskim oraz w języku migowym przy pomocy tłumacza języka migowego.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia