Pocisk z okresu II wojny światowej znaleziono na budowie przy ulicy Siennieńskiej

Fot. archiwum, zdjęcie ilustracyjne

Kolejną niebezpieczną pamiątkę z okresu II wojny światowej znaleziono przy okazji prac budowlanych. Tym razem na ulicy Siennieńskiej w Ostrowcu, podczas budowy ścieżki rowerowej.

– Funkcjonariusze ostrowieckiej komendy przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, które wykazało, że znaleziony niewybuch, to pocisk artyleryjski, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zabezpieczyli je do przyjazdu saperów z Kielc – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Policja przypomina, że mimo upływu wielu lat od zakończenia II wojny światowej niewybuchy i niewypały znajdowane na terenie całego kraju są bardzo niebezpieczne. Często są skorodowane. Ze względu na upływ czasu, wybuch może nastąpić w każdej chwili. Są one często nazywane „zardzewiałą śmiercią”! Neutralizacją takiego zagrożenia zajmują się wojskowe patrole saperskie, które zabierają niewybuch w bezpieczne miejsce.

Przypomnijmy, że niedawno do eksplozji takiego pocisku doszło w Ćmielowie, podczas wykonywania prac na torach kolejowych. W tym zdarzeniu ranny został mężczyzna.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia