Prima Aprilis. Powstaną skocznia narciarska w Bałtowie i klasa sportów zimowych w ostrowieckim SMSie

Fot. pixabay

Bałtowski Kompleks Turystyczny w przyszłym roku planuje rozszerzenie swojej działalności o kolejne atrakcje. Wielką gratkę szykuje dla miłośników sportów zimowych.

– Może nie wszyscy wiedzą, ale w przyszłym sezonie JuraPark Bałtów będzie obchodził 20- lecie i z tej okazji szykujemy wiele niespodzianek. Planujemy też rozszerzenie oferty zimowej, w tym budowę skoczni narciarskiej z prawdziwego zdarzenia – mówi Monika Pękala, szefowa działu marketingu Kompleksu.

Skocznia narciarska ma być odpowiedzią na rosnącą już od wielu lat popularność skoków narciarskich w Polsce. Polski Związek Narciarski poszukuje bowiem talentów już nie tylko w regionach południowych naszego kraju. Tym bardziej, że w powiecie ostrowieckim młodzi sportowcy mają gdzie się rozwijać. Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego już odpowiedział na propozycję.

– Ostatnio nawiązaliśmy bliższą współpracę ze Szwajcarią Bałtowską. Mamy stok, wiemy, że są plany wybudowania skoczni narciarskiej więc stwierdziliśmy, że to świetny moment na ubogacenie naszej oferty. Jak już informowaliśmy, od nowego roku szkolnego ruszamy z klasą bokserską, a kolejnym krokiem będzie stworzenie właśnie klasy sportów zimowych – informuje Anna Trojanowska, dyrektor ostrowieckiego SMSu.

Trwają już rozmowy w sprawie objęcia stanowiska trenera przez Stefana Hulę, który niedawno zakończył karierę sportową.

Plany Szwajcarii Bałtowskiej dotyczą na razie budowy skoczni małej, na której młodzi adepci mogliby rozpocząć swoją przygodę ze skokami narciarskimi.

/sla/

Ważne wydarzenia