Prima Aprilis. Miejska plaża powstanie w parku w Ostrowcu

fot. OBK

Ceny życia idą w górę i na korzystanie z różnych form wypoczynków zostaje coraz mniej pieniędzy. Ofertę bezpłatnych atrakcji na lato w mieście przygotowuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Prace koncepcyjne już zostały zakończone i w najbliższym czasie przejdziemy do realizacji przedsięwzięcia, jakim jest letnie kąpielisko zlokalizowane w centrum miasta – zapowiada Grzegorz Bażant z MOSIR-u i Radiu Ostrowiec zdradza, że kąpielisko z piaszczystą plażą powstanie na stawie w Parku Miejskim – od strony ulicy Mickiewicza.

-Planujemy zorganizowanie w tym miejscu ogólnodostępnej i bezpłatnej plaży. W pobliżu ustawimy takie mobilne sanitariaty i szatnie. W drugiej części zbiornika chcemy uruchomić wypożyczalnię sprzętu pływającego, rowerków wodnych, desek sub i także one będą bezpłatne. Konieczne będzie jedynie przedstawienie dokumentu tożsamości – wyjaśnia Grzegorz Bażant.

Grzegorz Bażant podkreśla, że lokalizacja nowego kąpieliska jest dogodna dla mieszkańców. W niewielkiej odległości od stawu znajduje się duży plac zabaw dla dzieci, a w amfiteatrze, który jest jeszcze placem budowy, -bo powstaje tam zadaszenie widowni – mieścić się będzie kawiarnia. – Amfiteatr zostanie rozbudowany o część gastronomiczną, która będzie stanowiła nie tyle część tego kompleksu wypoczynkowego, co będzie uzupełniała tę funkcję gastronomiczną. Będzie tam można zamówić kawę, napoje czy lody – opowiada.

Prace związane z budową plaży mają się rozpocząć po majowym weekendzie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia