Trwają zapisy na zajęcia ruchowe w ramach „Akademii Pełnej Zdrowia”

Fot. archiwum

W czwartek i piątek, 30 i 31 marca odbywają się zapisy do piątej edycji „Akademii Pełnej Zdrowia”, organizowanej co roku przez powiat ostrowiecki. Na razie na bezpłatne zajęcia ruchowe, które rozpoczną się w połowie kwietnia.

Chętni mogą zgłosić się w godzinach od 16 do 19 do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu na parterze. Przygotowano łącznie 240 miejsc, a uczestnicy będą podzieleni na trzy grupy.

– To bardzo popularna forma aktywności, cieszy się wielkim zainteresowaniem, zazwyczaj wszystkie miejsca są zajęte. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, a ich uczestnicy są ubezpieczeni – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Akademia Pełna Zdrowia” to projekt, który powiat realizuje z własnych środków. Obejmuje kilka bloków tematycznych, w tym badania profilaktyczne i zajęcia edukacyjne, które także są bezpłatne. Podobnie będzie w tym roku.

– Pozostałe części ruszą w kolejnych miesiącach, będziemy o tym na bieżąco informować. Wchodzimy z naszą oferta w niszę, której nie zapełnia NFZ – dodaje starosta.

W czterech poprzednich edycjach programu wzięło udział łącznie ponad 14 tysięcy osób. Z badań skorzystało ponad 9 tysięcy, a w warsztatach edukacyjnych uczestniczyło blisko 3 tysiące osób.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia