Andrzej Grabowski będzie narratorem Misterium Wielkanocnego w Ostrowcu

Fot. archiwum

Misterium muzyczno – poetyckie w wykonaniu zespołu De Profundis z gościnnym udziałem znanego aktora Andrzeja Grabowskiego, wzbogaci przygotowania do świąt wielkanocnych w Ostrowcu.

Widowisko zatytułowane „Muzyczne Obrazy Drogi Krzyżowej” obejrzeć i wysłuchać będzie można w niedzielę, 2 kwietnia, w kolegiacie pod wezwaniem świętego Michała Archanioła.

– To projekt stworzony wiele lat temu między innymi przez Jana Nowickiego i będzie to również swego rodzaju hołd dla tego, nieżyjącego już niestety artysty. W rolę narratora wcieli się nie mniej znany Andrzej Grabowski – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Spektakl łączy współcześnie brzmiącą muzykę skomponowaną przez Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego z filozoficznym tekstem księdza Jana Twardowskiego. Jak zaznacza Jacek Kowalczyk będzie to wydarzenie zarówno artystyczne, jak i religijne.

Poza narratorem, którym będzie Andrzej Grabowski, w jednej ze stacji usłyszymy głos Jana Nowickiego, który był współtwórcą tego wydarzenia i sam występował z nim kilka lat temu w jednym z ostrowieckich kościołów.

Misterium Wielkanocne rozpocznie się o godzinie 18.30, a wstęp na nie jest bezpłatny.

/sla/

Ważne wydarzenia