Apple Airpods Pro 2 – kilka powodów, dla których warto po nie sięgnąć

Słuchawki AirPods Pro to już w zasadzie słuchawki kultowe – stały się one obiektem pożądania naprawdę sporej grupy osób. Minimalistyczny design, świetna jakość brzmienia i przede wszystkim wygoda użytkowania – to ich główne atuty. Jak w takim razie prezentuje się kolejna generacja – AirPods Pro 2 i czy warto po nią sięgnąć? Przekonajmy się!

AirPods Pro 2 – wygląd i kwestie użytkowe

Trzeba przyznać, że druga generacja AirPods Pro nie różni się w dużym stopniu wizualnie od swojego poprzednika. To nadal ten sam, elegancki i minimalistyczny design, szczegóły natomiast mogą mimo wszystko zwrócić naszą uwagę. Etui ładujące w nowym modelu wyposażone jest w wygodne zapięcie na smycz, które na pewno ułatwi transport urządzenia oraz w maskownice do głośników używanych do lokalizowania zgubionego sprzętu.

Jeśli chodzi o same słuchawki, to ich wygląd w zasadzie się nie zmienił, funkcjonalności za to jak najbardziej. Przede wszystkim nareszcie mamy możliwość używania paneli dotykowych do regulacji głośności poprzez przesunięcia palcem. Niemała grupa użytkowników doceni, że nakładki do słuchawek w rozmiarach S, M i L zostały poszerzone o rozmiar XS.

Airpods Pro 2 to bardzo wygodne słuchawki, które dobrze trzymają się ucha, a dzięki niewielkim gabarytom są bardzo lekkie – można czasami niemal zapomnieć o ich obecności! Mamy zatem do czynienia z tym samym komfortem co przy poprzednim modelu, jednak z ułatwiającymi życie szczegółami.

AirPods Pro 2 – możliwości techniczne

W przypadku szczegółów technicznych nowa generacja AirPods nie opiera się już na ulepszonych niuansach. AirPods Pro 2 to nowszy chip Apple H2 i transmisja za pośrednictwem bardziej aktualnego Bluetooth w wersji 5.3. Jakość dźwięku jest zauważalnie lepsza, zwłaszcza jeśli chodzi o niskie tony, dlatego niektóre osoby po teście nowych słuchawek niechętnie powrócą na „jedynkę”. Atutem jest też większa głośność zestawu.

Wspominany wcześniej chip Apple H2 wspomaga technologię aktywnej redukcji szumów (ANC – Active Noise Cancellation), dźwięk przestrzenny, a także szybkie przełączanie się pomiędzy urządzeniami. Chociaż obecna w poprzedniej generacji, redukcja hałasów pochodzących z tła jest w nowej wersji jeszcze dokładniejsza i sprawdza się genialnie zwłaszcza na zatłoczonych ulicach dużych miast.

Ciekawą i przydatną funkcjonalnością, zwłaszcza w przypadku tak niewielkiego urządzenia, jest możliwość lokalizowania zagubionego sprzętu. Dotyczy to zarówno samych słuchawek, jak i etui, które posiada teraz dedykowany ku temu chip U1. W tym drugim wypadku możemy skorzystać zarówno z lokowania na mapie i kompasem wyświetlanym na ekranie iPhone’a, z głośnego dźwięku wydobywanego przez etui, a także świecącej, przykuwającej uwagę diody.

Jeśli chodzi o baterię, to pełne ładowanie powinno zapewnić nam do około 6 godzin nieprzerwanego słuchania, cop jest wynikiem sporo lepszym, niż dotychczasowe 4,5 godziny. Wraz z użyciem etui wartość ta rośnie aż do 30 godzin.

AirPods Pro 2 – czy warto?

Być może nowe AirPodsy nie są rewolucją, jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe, ale pod każdym względem stanowią one lepszą wersję pierwszej generacji. Doskonałe brzmienie muzyki, ale też rozmów telefonicznych, jeszcze lepszy dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, redukcja hałasów, wygodne sterowanie panelami dotykowymi, duża wygoda, przydatna funkcja znajdowania słuchawek i mocniejsza bateria – są to główne, ale niejedyne atuty tego sprzętu. Jest to przy tym produkt minimalistyczny, lecz funkcje, które posiada są faktycznie przydatne – nie są w nim „upchnięte” na siłę.

Na pytanie „czy warto?” w kontekście AirPods Pro 2 można w większości przypadków podać odpowiedź twierdzącą, tym bardziej że poprzednia generacja została wycofana z oficjalnej sprzedaży i może być trudno uzyskać starszy, choć tańszy odpowiednik. Jest to zakup niemal obowiązkowy dla użytkowników sprzętu Apple, którzy cenią sobie dobrą muzykę i wygodę jej słuchania. Mimo tego słuchawki można polecić tak naprawdę każdemu – jest to przemyślane i dobrze zaprojektowane urządzenie wysokiej jakości, które powinno służyć długie lata, a na pewno do premiery kolejnej generacji Air Podsów.

 

Podziel się

Ważne wydarzenia