Klimkiewiczowska i Kościuszki idą do remontu

Gmina Ostrowiec szuka wykonawcy przebudowy dwóch ulic w dolnej części miasta, ulicy Klimkiewiczowskiej i Tadeusza Kościuszki.

Każda z tych dwóch, sąsiadujących ze sobą ulic ma długość około 335 metrów i jak przyznaje Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej urzędu miasta, od dwóch lat samorząd jest przygotowany do remontu. Mają już dokumentację i zezwolenia, a od niedawna także fundusze na remont. – Na te dwie drogi gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,5 miliona złotych. Są to faktycznie drogi w złym stanie i postaramy się wykonać ten remont w tym roku – zapewnia naczelnik Majcher.

Zamówienie obejmuje wymianę nawierzchni wraz z podbudową drogi, chodników, studzienek i wpustów kanalizacji deszczowej, a także słupów oświetleniowych i opraw na nowe typu LED. Przebudowane zostaną także zjazdy do posesji. – Plan jest taki, żeby prace te rozpocząć jak najszybciej po podpisaniu umowy. Wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie tego zadania 300 dni – dodaje urzędnik.

Wykonawca, zgodnie ze specyfikacją, nie będzie mógł prowadzić robót na obu ulicach w tym samym czasie.

/mag/

Ważne wydarzenia