CBA publikuje film, który ma świadczyć o przyjmowaniu łapówek przez prezydenta Ostrowca

Prokuratura Krajowa postawiła wczoraj prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego zarzuty korupcyjne. Oficjalny komunikat zamieścili na swojej stronie internetowej po godzinie 22, czyli po decyzji sądu, który nie wyraził zgody na tymczasowe aresztowanie Jarosława Górczyńskiego.

– Podejrzany usłyszał pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności. I na tym etapie szerzej o tych zarzutach nie informujemy – mówił jeszcze dziś rano Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Kilkadziesiąt minut później CBA w swoim komunikacie na stronie internetowej uzupełniło informację na temat postawionych zarzutów, dodając, że prezydent Ostrowca miał przyjąć korzyść majątkową – tu cytat -’w łącznej kwocie co najmniej 40 tys. złotych, między innymi w zamian za zatrudnienie określonych osób’. Służby opublikowały na swojej stronie internetowej materiał filmowy.

– Wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej spekulacji dotyczących motywów działania w tej sprawie prokuratury i funkcjonariuszy CBA, prokurator prowadzący śledztwo wyraził zgodę na publikację zabezpieczonego materiału filmowego. Materiał ten publikujemy bez szerszego komentarza – mówi Robert Sosik z Zespołu Prasowego CBA.

Film przedstawia moment wręczenia prezydentowi koperty przez mężczyznę, którego postać jest zamazana. Jest pozbawiony dźwięku, ale zawiera zapis rozmów.

/mag/

Ważne wydarzenia