CBA zatrzymało prezydenta Ostrowca. Przeszukało kilka miejskich instytucji

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek, około południa prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Jak podano, stało się to w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych, w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Jak już informowaliśmy, funkcjonariusze CBA pojawili się we wtorek w urzędzie miasta, starostwie powiatowym, a także kilku innych jednostkach, w tym w Biurze Wystaw Artystycznych, Miejskiej Energetyce Cieplnej. Działania podjęli na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Przeglądają między innymi dokumenty pracownicze.

Prezydent został zatrzymany w budynku Miejskiej Energetyki Cieplnej, gdzie uczestniczył w zgromadzeniu wspólników tej spółki.

– Został zatrzymany w miejscu pracy w ramach śledztwa dotyczącego przyjęcia korzyści majątkowej. Funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, urząd miejski i kilka innych lokalizacji w województwie świętokrzyskim – poinformował w oficjalnym komunikacie dr Robert Sosik z zespołu prasowego CBA. – Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych, które mogą mieć znaczenie dowodowe. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Prezydent Ostrowca został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Po wykonaniu czynności procesowych prokurator podejmie decyzję co do zastosowania ewentualnych środków zapobiegawczych.

Wiceprezydent Artur Łakomiec, radni i urzędnicy zwołali po południu konferencję prasową. 

/sla/

Ważne wydarzenia