Dwie nastolatki potrącone na pasach. Policja apeluje o rozsądek do pieszych i kierowców

Fot. Anna Śledzińska

Zdrowiu i życiu dwóch potrąconych w środę, 8 marca na przejściu dla pieszych nastolatek nic nie zagraża. 12 i 14-latka uskarżały się na dolegliwości i zostały przewiezione na badania do szpitala w Kielcach.

Do zdarzenia, jak wczoraj informowaliśmy – doszło przed godziną 14 na ulicy 11 Listopada. Sprawcą był 22-letni kierowca.

– Ostrowczanin był trzeźwy, ale policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. W tej chwili trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie kierowcy – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.

Młody kierowca może stracić prawo jazdy i zostać ukarany wysoką grzywną – sąd może orzec karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Dwa dni wcześniej – we wtorek – niedaleko, bo na Alei Jana Pawła II i także na przejściu dla pieszych potrącona została 64-latka. Samochodem kierowała 37-letnia mieszkanka miasta.

Policja – w związku z remontem ulicy Radwana – obserwuje wzmożony ruch w innych miejscach i apeluje do kierowców i pieszych.

– Pamiętajmy o tym, że kierujący pojazdem kiedy zbliża się do przejścia dla pieszych powinien zmniejszyć prędkość tak, by nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo i ustąpić mu pierwszeństwa. Jednakże kierujemy również apel do pieszych, by mieli świadomość, że korzystanie z wyznaczonego przejścia dla pieszych nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia – dodaje Ewelina Wrzesień.

Rzeczniczka policji przypomina, żeby mieć ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu i myśleć o własnym i innych bezpieczeństwie.

/mag/

Ważne wydarzenia