Dziś Dzień Mamy. Świętują go także najmłodsi mieszkańcy Ostrowca

Dziś Dzień Mamy – święto, podczas którego w szczególny sposób doceniamy trud, jaki mamy wkładają w wychowanie dzieci.

O tym, jak ważna jest ich rola doskonale wiedzą najmłodsi. – Mamy nas urodziły i bez mam życie by nie było takie fajne. Jakby nie było mamy, to dzieciom by było przykro. Mamy są ważne dlatego, że zawożą nas na zajęcia a jakby były same taty to by nas nie zawoziły. Mamy są też ważne, bo nas kochają i się o nas troszczą i robią wszystko, żeby było dla nas dobrze – mówią przedszkolaki z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola 'Pajacyk’. A co ich mamy robią najlepiej na świecie? Wśród odpowiedzi znalazły się: śniadania, obiady, breloczki i to, że najlepiej na świecie kochają swoje dzieci. – Mamy najlepiej oszczędzają pieniążki na jedzenie, a nie na jakieś głupoty sobie wydają, na przykład na pierścionki, samochody i jakieś okulary – podkreśla Ala.

Dzień Mamy to także moment w którym staramy się spełnić marzenia naszych rodzicielek, zarówno te mniejsze, jak i większe. – Moja mama marzy o tym, jak się już przeprowadzimy do nowego domu, żeby mieć takie ładne drzewo z różowymi kwiatkami. Moja mama chce mieć dużo pieniążków i wyprowadzić się do lasu, bo nasi sąsiedzi w bloku bardzo głośno puszczają muzykę. Moja mama też marzy o pieniądzach i żeby jej dziecko nie dorastało. Wszystkie mamy chcą, żebyśmy je kochali – wymieniają maluchy. My życzymy każdej mamie, żeby wszystkie jej marzenia się spełniły.

A więcej przemyśleń dzieciaków z 'Pajacyka’ na temat mam usłyszycie na naszej antenie już w najbliższą sobotę o 11:15 w audycji 'Świat oczami dziecka’.

/osa/

reklama

Ważne wydarzenia