’Kobiety na warsztat!” Muzeum zaprasza na warsztaty tkackie

Do piątku można zgłaszać chęć udziału w warsztatach tkackich, jakie na najbliższą sobotę z okazji dnia kobiet organizuje w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach Muzeum Historyczno-Archeologiczne.

– Zapraszamy babcie, mamy i córki, ale też męską część rodziny. Tkactwo było takim rodzinnym rzemiosłem, o którym wiedzę przekazywało się z pokolenia na pokolenie już od czasów neolitu. Nasze warsztaty mogą być początkiem życiowej pasji, co pokazały zajęcia, jakie wcześniej organizowaliśmy na Krzemionkach. To zainteresowanie rękodziełem zostawało na dłużej i wierzymy, że tym razem będzie podobnie – mówi Anna Boroń z oddziału muzeum w Częstocicach.

Zajęcia poprowadzi znana uczestnikom wcześniejszych warsztatów na Krzemionkach Mariola Banasiewicz z Manufaktury Zielonych. – Młodsi uczestnicy będą tworzyć bransoletki dla siebie lub na prezent dla kogoś. Starszych zapraszamy do pracy z filcem formowanym na mokro – zapowiada Anna Boroń.

Warsztaty 'Kobiety na warsztat!” w sobotę, 11 marca w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach rozpoczną się o godzinie 11 i potrwają dwie godziny. Koszt udziału to 15 złotych. A zapisy do piątku prowadzone są telefonicznie (41 265 36 51, kom. 669 970 489) lub mailowo (sekretariat@muzeumostrowiec.pl).

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia