Dwa dni i dwa pożary na tej samej działce w Ćmielowie. To najpewniej podpalenia

fot.: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Dziś po godzinie 8.00 rano strażacy zaalarmowani zostali o gęstym dymie unoszącym się nad ulicą Małachowskiego w Ćmielowie. Pożar został szybko ugaszony, ale to już drugi w ciągu dwóch dni na tej samej działce.

– Dziś mieliśmy do czynienia z pożarem składowanych opon na opuszczonej posesji. Od razu po zgłoszeniu zadysponowaliśmy tam trzy zastępy straży i 10 ratowników. Okazało się, że nie ma zagrożenia dla osób ani dla mienia. Paliła się sterta starych opon – mówi Barbara Majdak, oficer prasowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale dodaje, że opony same się nie zapaliły, a dwa dni wcześniej także wzywani byli do pożaru na tej samej działce. – Prawdopodobnie było to podpalenie, tak, jak dwa dni wcześniej na tej samej posesji, gdy płonął jeden z opuszczonych budynków – dodaje Barbara Majdak.
Strażacy, jak dodaje, powiadomili o podejrzeniu celowych podpaleń policję. Przypomina, że każdy pożar może stać się realnym zagrożeniem dla czyjegoś życia, a w chwili interwencji, do której nie musiało dojść ktoś inny naprawdę może potrzebować natychmiastowej pomocy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia