Walentyki w BWA Ostrowiec. Będzie kolorowo i bardzo nastrojowo

Fot. archiwum

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na Walentynki i to w kilku odsłonach.

Już w niedzielę po raz kolejny organizowane są warsztaty rodzinne, tym razem poświęcone miłości.

– Tym razem w artystycznych przestrzeniach galerii uczestnicy warsztatów będą wykonywać magiczny łapacz dobrych uczuć. Wykorzystując radosne kolory, które odzwierciedlają najpiękniejsze i najważniejsze emocje powstaną sznurkowe dekoracje. Nie bez znaczenia jest sama symbolika sznurka, czyli elementu wiążącego i łączącego ze sobą członków rodzin – mówi Justyna Łada, dyrektor BWA. – Do udziału w warsztatach zapraszamy jak zwykle ostrowieckie rodziny – rodziców z dziećmi, bądź dziadków z wnukami.

Na te warsztaty obowiązują zapisy.

W sam dzień świętego Walentego od godziny 9 do 14 zespół BWA zaprasza grupy do udziału w artystycznych warsztatach walentynkowych. O godzinie 14.30 planowane jest kolejne, tym razem bezpłatne spotkanie.

– Spotkanie jest dedykowane wszystkim ostrowieckim seniorom, stałym uczestnikom sekcji „Bliżej Sztuki”, czyli wspólnego przedsięwzięcia BWA Ostrowiec oraz sekcji artystycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Głównym tematem wykładu będzie „Miłość w sztuce” na przestrzeni wieków – mówi Justyna Łada.

A od 16 rozpocznie się „randka w BWA” czyli możliwość wspólnego, romantycznego zwiedzania wystawy Tadeusza Szypowskiego „Wokół kobiety” w wyjątkowej scenerii. Organizatorzy zaproponują miłosną herbatką, przyjemną muzykę i walentynkową aranżację. Będzie też możliwość przygotowania swojej walentynkowej kartki. Mile widziane są nie tylko pary. BWA zachęca do zabrania na artystyczną randkę ulubionych osób – może to być mama, koleżanka, albo po prostu wizyta solo.

Wszystkie informacje o kosztach i zasadach zamieszone są na fanppage’u Biura Wystaw Artystycznych.

/sla/

Ważne wydarzenia