Kolejne oszustwo na „pracownika banku” i kolejne stracone dziesiątki tysięcy złotych

Fot. archiwum

28-letni ostrowczanin uwierzył fałszywemu pracownikowi banku w historię o zagrożonych środkach finansowych na jego koncie, przez co stracił ponad 73 tysiące złotych.
Na policję zgłosił się wczoraj informując, że w godzinach porannych skontaktował się z nim mężczyzna, podający się za pracownika banku. Mówił, że środki finansowe na jego koncie są zagrożone i musi stosować się do jego poleceń aby zapobiec utracie pieniędzy. Zmanipulowany 28-latek wypłacił ze swojego banku oszczędności, zaciągnął pożyczkę na łączną kwotę ponad 73 tysięcy złotych. Następnie udał się do wpłatomatu, gdzie na podane konto za pomocą otrzymanych od oszustów kodów BLIK wpłacił swoje oszczędności. Kiedy mężczyzna zorientował się, że został oszukany o całej sytuacji powiadomił stróżów prawa.
Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i przypomina, że pracownicy banku nigdy nie poproszą o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. W przypadku podejrzanych telefonów trzeba się rozłączyć i zweryfikować informację, dzwoniąc samemu do banku lub udając się do najbliższej placówki.

/sla/

Ważne wydarzenia