Ciekawe kursy i płatne staże wakacyjne dla uczniów ostrowieckiego THM-u

Fot. archiwum

Akademia Nauk Stosowanych imienia Józefa Gołuchowskiego i Zespół Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, będą wspólnie realizować projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego, dotyczący szkolnictwa zawodowego. Rekrutacja uczniów popularnego THM-u już się rozpoczyna.

W dodatkowych zajęciach i kursach weźmie udział 70 uczniów klas od drugiej do czwartej po szkole podstawowej. Projekt podzielony będzie na kilka, obowiązkowych etapów.

– Po pierwsze będzie to około 40 dodatkowych zajęć z matematyki oraz 50 z języka angielskiego. To będzie szansa na wyrównanie swojej wiedzy albo poszerzenie jej o kolejne zagadnienia bez konieczności chodzenia na korepetycje – mówi Tomasz Łodej, dyrektor Zespołu Szkół numer 3. – Kolejne zajęcia to 30 godzin przedsiębiorczości, aby uczniowie potrafili zakładać własną firmę. Wiemy, że wielu z nich robi to jeszcze przed ukończeniem szkoły. Będzie też doradztwo zawodowe i warsztaty umiejętności społecznych. Te ostatnie są bardzo ważne i coraz więcej pracodawców zwraca na nie uwagę.

W wakacje uczestnicy projektu odbędą płatne staże zawodowe. Za miesiąc pracy otrzymają nieopodatkowane wynagrodzenie w wysokości 3600 złotych.

Będą też mieli do wykorzystania jeden z proponowanych kursów. Będą to kursy: magazynier z obsługą wózka widłowego i programem magazynowym, elektryk z uprawnieniami do 1 kilowolta, spawacz, kurs prawa jazdy kategorii B oraz księgowość z elementami kadr i płac. Szkoła, mimo trwających ferii, już rozpoczęła rekrutację chętnych.

– Uczniów, których dotyczy ten projekt jest około 300, a zrekrutować mamy 70. Dokładnie 59 chłopców i 11 dziewcząt. Myślę więc, że o te miejsca będzie wręcz bój – mówi Tomasz Łodej.

Projekt zakłada też szkolenia dla siedmiu nauczycieli, dotyczące pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami. Część zajęć odbywać się będzie w Zespole Szkół numer 3, a część w Akademii Nauk Stosowanych, a rozpocząć mają się już w marcu. Przy okazji szkoła ma również zostać dosprzętowiona.

/sla/

Ważne wydarzenia