Nauka języka chińskiego i spotkanie z Dominiką Ostałowską podczas ferii z MCK w Ostrowcu

Spotkanie z popularną aktorką Dominika Ostałowską oraz nauka języka chińskiego, to tylko część atrakcji zaplanowanych na ferie w mieście w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu.
Zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek i są skierowane do odbiorców w różnym wieku.
– Dla trochę starszych, uczniów szkół średnich, mamy propozycję tematycznych spacerów po mieście. Zaczynamy 30 stycznia, historią Ostrowca do 1916 roku. O tyle jest to ciekawe, że zobaczymy to potem również w Centrum Tradycji Hutnictwa – zachęca Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
Ale będą też zajęcia kreatywne, takie jak tworzenie modowej mapy marzeń,wykonywanie własnoręcznych mydełek o różnych kształtach, zapachach i kolorach czy na przykład tekturowych, ruchomych pajacyków. Będzie możliwość pogrania w retro gry, czyli gry komputerowe z ubiegłego wieku. Na dzieci i młodzież czeka też nie lada gratka językowa.
– Nowością i ciekawostką będzie nauka języka chińskiego. Jedna z mieszkanek Ostrowca skończyła sinologię i zaproponowała takie zajęcia. Będzie kaligrafia, nauka podstawowych zwrotów grzecznościowych, chiński horoskop i wiele innych ciekawostek dotyczących tego kraju – mówi Jacek Kowalczyk.
W drugim tygodniu zaplanowano między innymi zimowy wyścig saneczkowy z Lego robotami, robotyczną bitwę na „śnieżki”, a konkretnie papierowe kubeczki, zajęcia monotypii.
7 lutego do Ostrowca przyjedzie aktorka Dominika Ostałowska, która poprowadzi zajęcia Baśnioterapii.
– Poczyta nam Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Brzydkie kaczątko, baśnie braci Grimm. Myślę, że z dziećmi zostanie to na długo, bo to bardzo dobra aktorka i sympatyczna osoba – dodaje dyrektor MCK.
Wszystkie informacje dotyczące terminów i rodzajów zajęć, a także wysokości opłat i zapisów na nie, są dostępne na stronie internetowej i fanpage’u Miejskiego Centrum Kultury.

/sla/

Ważne wydarzenia