Młodzieżowa Rada Miasta w Ostrowcu powstanie do połowy roku. Chętnych nie brakuje

Spotkania i warsztaty z młodzieżą odbyły się we wszystkich ostrowieckich szkołach. Fot. Akademia MRM

W Ostrowcu Świętokrzyskim trwają przygotowania do utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta. To jeden z elementów projektu realizowanego w mieście za pieniądze z tak zwanych funduszy norweskich.

Za tworzenie Młodzieżowej Rady Miasta odpowiada stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno- Kulturalnych. W grudniu zakończyły się warsztaty dla uczniów wszystkich ostrowieckich szkół, zarówno podstawowych jak i średnich. Wzięło w nich udział ponad 330 osób.

– Zainteresowanie kolejnymi etapami wyraziło 167 osób. W tym momencie uczymy komunikacji, dyskusji, debaty oxfordzkiej. Za chwilę ogłosimy kolejny etap Akademii Młodzieżowej Rady Miasta, do której dostanie się tylko 30 osób – mówi Katarzyna Cukierska, prezes Stowarzyszenia PISK. Dodaje, że zainteresowanie młodych ludzi i odbiór zaproszenia do współpracy zaskoczyło wszystkich.

30 wyłonionych osób będzie szkolonych już pod kątem powołania Młodzieżowej Rady Miasta, ale będą to dopiero kandydaci na radnych.

– Robimy wszystko, by ta młodzież była doskonale przygotowana i zainspirowana do działania. Aby Młodzieżowa Rada nie była tworem na chwilę, ale by młodzi ludzie nauczyli się pełnić funkcję naprawdę odpowiedzialnie. Co więcej, jestem już pewna, że będziemy już mieć chętnych do kolejnych kadencji – dodaje Katarzyna Cukierska.

W najbliższy piątek, 27 stycznia planowana jest pierwsza duża debata oxfordzka, z udziałem uczestników projektu.

Powołanie Młodzieżowej Rady Miasta jest planowane na czerwiec, jeszcze przed końcem roku szkolnego.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia