Dariusz Tumulec nowym dyrektorem Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu

Fot. Anna Śledzińska

Dariusz Tumulec został nowym dyrektorem Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu. We wtorek, 24 stycznia decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Powiatu, o czym poinformowała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Dariusz Tumulec funkcję przejął natychmiast, był bowiem pełniącym obowiązki dyrektora od października 2022 roku, a wcześniej od 2006 roku pracował w szpitalu jako lekarz i ordynator oddziału wewnętrznego.

– Znam ten szpital bardzo dobrze i uważam, że ma ogromny potencjał, przede wszystkim ludzki. Może troszeczkę mniej diagnostyczny, ale to już po naszej stronie starania, by to zmienić – mówi nowo powołany dyrektor.

Placówka w Ostrowcu jest drugim co do wielkości szpitalem w województwie świętokrzyskim. Zatrudnia ponad 800 osób.

– Chciałbym sprawić, by szpital w Ostrowcu zyskał dobrą sławę, dobrą opinię i przychylność ludzką – deklaruje Dariusz Tumulec i dodaje – W ostatnim roku, szpital bardzo się zmienił wizualnie, a na to każdy wchodząc tu, zwraca uwagę. Powstało lądowisko, nowoczesny oddział ratunkowy, teraz przebudowaliśmy hol główny. To wszystko sprawiło, że postanowiłem spróbować i deklaruję, że postaram się coś dobrego zrobić i zmienić.

Przypomnijmy, że w konkursie na dyrektora szpitala wystartowało troje kandydatów. Dariusz Tumulec został jednogłośnie wskazany przez komisję konkursową. Jak poinformowała starosta Marzena Dębniak, oprócz sprawowania funkcji dyrektora, pozostanie ordynatorem oddziału wewnętrznego II i stacji dializ, a przez kilka najbliższych miesięcy także Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia