Pani Jadwigi Farafoszyn, mieszkanka Starachowic 20 stycznia obchodziła 108 urodziny.

Pani Jadwigi Farafoszyn, mieszkanka Starachowic 20 stycznia obchodziła 108 urodziny. Starachowiczanka jest najstarszą mieszkanką powiatu starachowickiego i jedną z najstarszych Polek. Na świat przyszła w 1915 roku.

– Osiem lat temu pani Jadwiga przyszła do urzędu, żebyśmy mogli wspólnie świętować jej setne urodziny. Opowiadała wówczas o swoim sposobie na długowieczność. Podkreślała, że swoje dzieci wychowała na dobrych ludzi i codziennie się za nich modli, żeby żyły długo w dobrym zdrowiu. Pani Jadwiga opowiadając o swoim życiu podkreślała, że zawsze żyła uczciwie, skromnie jadła, szła prostą drogą i unikała fałszu – wspomina prezydent Starachowic – Marek Materek.

Jedna z najstarszych Polek otrzymała w dniu swoich 108 urodzin bukiet kwiatów oraz upominek, w którym nie mogło zabraknąć zestawu tak ulubionych przez panią Jadwigę pysznych herbat. Starachowiczanka wciąż uwielbia jeść owoce, a jak zapewnia jej syn – Pan Janusz Farafoszyn, jubilatka może zjeść praktycznie wszystko.
Pani Jadwiga Farafoszyn jest w gronie dziesięciu najstarszych ludzi żyjących w Polsce. Najstarszą jest Elżbieta Rogala. Mieszkanka Chełmna 3 listopada świętowała 111 urodziny.

/marsz/

Ważne wydarzenia