Warsztaty i debata oxfordzka dla przyszłych młodzieżowych radnych z Ostrowca

Przygotowania do warsztatów i debat już odbyły się w ostrowieckich szkołach. Fot. Akademia MRM

W ramach przygotowań do stworzenia w Ostrowcu Młodzieżowej Rady Miasta, jeszcze przed feriami zimowymi organizowane są warsztaty z debaty oxfordzkiej i wystąpień publicznych.

Odbędą się 24 i 25 stycznia w godzinach od 8 do 16 w Szkole z Pasją imienia Elżbiety Sołtys.

Warsztaty kierowane są do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Zainteresowanie jest bardzo duże, zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania. Czekamy jeszcze na chętnych na piątkowe zajęcia – mówi Katarzyna Cukierska, prezes stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych.

Podczas warsztatów pod okiem profesjonalnej trenerki Agnieszki Poliwki – Jeż, uczniowie wybiorą obszar, wokół którego chcą debatować i skonstruują tezę. Najbardziej aktywni i chętni uczestnicy wcielą się w role mówców i wystąpią w debacie oxfordzkiej zaplanowanej na 27 stycznia.

Efektem warsztatów będzie debata oxfordzka wokół tematu, który młodzież sama wybierze. Zarówno warsztaty, jak i sama debata mają przygotować i pokazać na jakim poziomie powinny się odbywać dyskusje w Młodzieżowej Radzie Miasta – wyjaśnia Katarzyna Cukierska.
Dodaje, że debata oxfordzka to doskonałe narzędzie do nauki autoprezentacji, wystąpień publicznych, zbierania i poszukiwania argumentów, krytycznego myślenia, co z pewnością przyda się przyszłym młodzieżowym radnym.

Młodzieżowa Rada Miasta w Ostrowcu ma powstać w połowie tego roku. Całe przedsięwzięcie jest częścią projektu finansowanego z tak zwanych funduszy norweskich.

/sla

 

Ważne wydarzenia