Przejazd już naprawiony. Kierowcy proszeni są o ostrożność

Fot. pixabay

Przejazd kolejowy na ulicy Żeromskiego w Ostrowcu jest już zabezpieczony. Przypomnijmy, że jedna z rogatek została uszkodzona po tym, jak we wtorek wjechał w nią samochodem młody kierowca.

Wczoraj przez cały dzień ruchem na przejeździe musiała kierować dróżniczka. A wbrew pozorom pracy miała sporo, bowiem rogatki w tym miejscu zamykają się od 30 do 50 razy dziennie.

– PKP Linie Kolejowe najszybciej jak to było możliwe, dokonały naprawy tej rogatki – informuje Piotr Hamarnik z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Do usterki czy zniszczenia może dojść zawsze, dlatego kierowcy proszeni są o to, by za każdym razem zachowywali szczególną ostrożność.

Przypomnijmy, że tym razem do uszkodzenia doszło po tym, jak 22- letni kierowca przejechał przez przejazd mimo opuszczonych szlabanów. Nic mu się nie stało, był trzeźwy i obecnie policja ustala, dlaczego doszło do tego zdarzenia.

Na każdym przejeździe kolejowym zamontowane są żółte naklejki z oznaczeniem przejazdu, numerem alarmowym i numerem do służb technicznych Polskich Linii Kolejowych. Kierowcy powinni z nich korzystać, jeśli tylko zauważą jakieś nieprawidłowości lub usterki.

/sla/

Ważne wydarzenia