Duży awans THM-u w rankingu 'Perspektyw” w kraju

Zespół Szkół nr 3 imienia Hutników Ostrowieckich w rankingu najlepszych liceów i techników, jaki przygotowuje wydawnictwo 'Perspektywy’ znalazł się na 30. miejscu w kraju, awansując o ponad 100 miejsc w porównaniu z ubiegłym rokiem.

– Nie pamiętam, żeby ostrowiecka szkoła uplasowała się na tak wysokiej pozycji w skali całego kraju. To bardzo cieszy – mówi Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Dawny THM w powiecie ostrowieckim pozostaje najlepszą szkołą techniczną. W województwie w tym roku placówkę wyprzedziło technikum w Zespole Szkół Nr 2 w Opatowie. – Co roku nasza szkoła uzyskuje wysokie wyniki zarówno w egzaminach zawodowych, maturalnych, jak i olimpiadach i to te wyniki składają się na sukces w rankingu. Bardzo ważne jest, że to, że co roku zajmujemy w nim pierwsze lub drugie miejsce w regionie i pniemy się w górę w rankingu ogólnopolskim – mówi Tomasz Łodej, dyrektor THM-u, podkreślając, że szkoła zmienia się, odpowiada na potrzeby rynku pracy. – W tym roku uruchomiliśmy klasę programista, bo to poszukiwani specjaliści. Jesteśmy dumni z logistyków, którzy osiągają sukcesy na konkursach i znajdują później świetną pracę. To wszystko pokazuje, że jeżeli są uczniowie, którzy chcą pracować, a nauczyciele też się angażują, to są też sukcesy – dodaje.

Na 16.pozycji w regionie wśród techników uplasował się Zespół Szkół nr 2, czyli dawna Budowlanka, na 18. dawna Samochodówka, a Ekonomik, czyli Zespół Szkół nr 1 zajmuje 27. pozycję w regionalnym zestawieniu.

Wysoką lokatę – wśród liceów – utrzymało II Liceum Ogólnokształcące imienia Joachima Chreptowicza. Jest – jak przed rokiem – 6. w regionie i 268. w kraju. To niewielki, kilkuoczkowy skok.
Na 18. miejscu w województwie w rankingu 'Perspektyw’ uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica, a na miejscu 20. III Liceum Ogólnopolskie imienia Władysława Broniewskiego.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia