Droga w Wólce Pętkowskiej wyremontowana dzięki współpracy

Fot. powiat ostrowiecki

Mieszkańcy Wólki Pętkowskiej w gminie Bałtów korzystają już z wyremontowanej drogi powiatowej.

Prace udało się sfinansować dzięki współpracy kilku instytucji.

– Ta droga była w bardzo złym stanie technicznym. W sumie remont objął odcinek o długości 650 metrów, położona została nowa nawierzchnia, wykonane pobocza z tłucznia, a w miejscach w których podbudowa straciła nośność, wymieniono warstwy konstrukcyjne – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. – Prace udało nam się wykonać dzięki dobrej współpracy z gminą Bałtów i Nadleśnictwem Ostrowiec.

Samorządy powiatu i gminy Bałtów przekazały po 100 tysięcy złotych. Lasy Państwowe natomiast aż 500 tysięcy złotych. Droga w Wólce Pętkowskiej stanowi ważny element w układzie komunikacyjnym, łącząc powiaty ostrowiecki i opatowski. Jest chętnie wykorzystywana przez rowerzystów ze względu na to, że przebiega w sąsiedztwie kompleksu leśnego. Udział Nadleśnictwa w tym przedsięwzięciu wynikał natomiast z faktu, że drogą jeździ ciężki sprzęt służący do przewożenia drewna.

Starosta Dębniak podkreśla że ma nadzieję, na dalszą współpracę zarówno z Nadleśnictwem, jak i gminą Bałtów. W planach jest już między innymi remont drogi powiatowej w Skarbce, która również jest w kiepskim stanie technicznym.

W uroczystym otwarciu drogi po remoncie udział wzięli poza przedstawicielami powiatu między innymi nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Adam Podsiadło i wójt gminy Bałtów Hubert Żądło.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia