Firma Solaris złożyła odwołanie od przetargu w Ostrowcu

Fot. Solaris Bus & Coach

Firma Solaris odwołała się od wyników przetargu, jaki w grudniu przeprowadziła gmina Ostrowiec na zakup dziewięciu autobusów elektrycznych.

Przypomnijmy, że wybrano ofertę firmy Busnex, która produkuje autobusy chińskiej firmy Yutong.

– Złożyliśmy odwołanie, ponieważ według naszej najlepszej wiedzy i w naszej opinii zaoferowany przez konkurenta produkt, wbrew jego deklaracjom, nie spełniają wymogów przetargowych gminy Ostrowiec Świętokrzyski – mówi Mateusz Figaszewski z biura prasowego firmy Solaris Bus & Coach. – Chodzi szczególnie o rozwiązania konstrukcyjne dotyczące poszycia bocznego i zastosowanych tam materiałów.

Krajowa Izba Odwoławcza pod koniec 2022 roku uwzględniła odwołanie.

– Krajowa Izba Odwoławcza podzieliła nasze wątpliwości w tym zakresie że nakazała unieważnienie przetargu i odtajnienie tych fragmentów oferty i złożonych przez konkurenta wyjaśnień, które budziły nasze wątpliwości – dodaje Mateusz Figaszewski.

Choć jeszcze nie ma pisemnego uzasadnienia tego wyroku, postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Oferty mają zostać ponownie rozpatrzone.

Przypomnijmy, że w ramach projektu „Ekologiczny transport miejski” gmina Ostrowiec kupiła już 23 nowe autobusy – hybrydy Solaris, diesle MANa i ostatnio osiem pojazdów elektrycznych, także firmy MAN. Kolejne, mniejsze elektryki o długości 12 metrów mają uzupełnić tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji jeszcze w tym roku.

/sla/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia