Mniej urodzeń i zgonów w 2021 roku odnotował ostrowiecki Urząd Stanu Cywilnego

672 nowych obywateli odnotował w minionym roku w swoich księgach ostrowiecki Urząd Stanu Cywilnego. W grupie tych wszystkich urodzeń 224 to narodziny w rodzinach mieszkańców Ostrowca.

– Jest to niestety tendencja malejąca w porównaniu do wcześniejszego roku, bo w 2021 odnotowaliśmy 771 urodzeń. W samym Ostrowcu tylko jedno dziecko więcej przyszło na świat – wylicza Beata Duda, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim i dodaje, że w poprzednim 2022 roku mniej niż rok wcześniej odnotowali zgonów. – W 2022 roku zarejestrowaliśmy 1447 zgonów, a w 2021 roku było ich 1680. Widać, że w poprzednim roku covid-19 jeszcze zbierał żniwo. Dla samych mieszkańców Ostrowcu sporządziliśmy w poprzednim roku 684 akty zgonu, a rok wcześniej 863. Wyraźnie tu na szczęście widać tę tendencję spadkową – mówi kierownik Beata Duda.
W minionym roku urząd odnotował też dużo – bo aż 97 – transkrypcji aktów urodzeń, czyli przeniesień dokumentów sporządzonych za granicą do urzędu w Ostrowcu. – Rodzice dzieci, które urodziły się zagranicą, którzy tam przebywają, mieszkają, dbają, żeby dokumentu o narodzinach dziecka trafiły do naszego urzędu i to może świadczyć o tym, że planują to w przyszłości wrócić do kraju – ocenia szefowa ostrowieckiego Urzędu Stanu Cywilnego.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia