Zmiana na stanowisku wiceprezydenta Ostrowca. Piotra Dasiosa zastąpi Artur Łakomiec

Artur Łakomiec, obecny prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji zostanie nowym wiceprezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego – ustaliło Radio Ostrowiec. Zastąpi obecnego wiceprezydenta Piotra Dasiosa, który wczoraj pożegnał się w urzędzie z pracownikami, a dziś zaplanowano jego pożegnanie z radnymi na sesji Rady Miasta.

– To nasza wspólna decyzja – mówi Piotr Dasios, który w czerwcu tego roku wstąpił do Polski 2050 Szymona Hołowni, a od listopada jest przewodniczącym koła powiatowego tej partii. – To jest taka wspólna decyzja, moja i prezydenta Górczyńskiego. Kończy się dla mnie pewien etap w urzędzie. Myślę, że ważny w życiu. To były dobre cztery lata dla samorządu, sporo spraw rozwiązanych dla mieszkańców. Podjąłem jednak decyzję, że bardziej będę się angażował w życie polityczne. Wstąpiłem do partii Polska 2050 Szymona Hołowni i tam chcę włożyć więcej uwagi, czasu i pracy, żeby wystartować w najbliższych wyborach do Sejmu i to by mogło trochę przeszkadzać prezydentowi i stąd taka decyzja – wyjaśnia Piotr Dasios.

Piotr Dasios nie rozstaje się z miastem. Będzie pracował w jednej z miejskich instytucji. Jak ustaliło Radio Ostrowiec, ma to być Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z kolei Artur Łakomiec nie zaprzeczył naszym informacjom, choć oficjalnie nie chciał ich skomentować. Funkcję ma objąć po nowym roku.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia