Świąteczna Akcja „Gwiazdki Moc”. Czas podsumowań

12 tysięcy 938 złotych – taką sumę uzbieraliśmy w ramach Świątecznej Akcji 'Gwiazdki Moc’ podczas licytacji na antenie Radia Ostrowiec. Licytacje trwały od 5 do 9 grudnia.

Nasi Słuchacze walczyli o komplet pięknych filiżanek z logo 'Gwiazdki Moc’, przedmioty podarowane przez włodarzy Ostrowca, Bodzechowa, Kunowa, Ćmielowa, Waśniowa i powiatu ostrowieckiego oraz o wyjątkowe usługi i fanty podarowane przez naszych przyjaciół i partnerów. Pięknie za nie dziękujemy.
Kiermasz Świątecznej Akcji 'Gwiazdki Moc’ przyniósł 4 584 zł i 47 groszy, a licytacje na scenie kolejne 2810 zł. Wioletta Dąbek z LGD „Krzemienny Krąg” mówi, że od licytujących usłyszała wiele dobrych słów.

– Osoby, z którymi rozmawiałam podkreślali, że chcą dołożyć cegiełkę do naszej akcji, że chcą włączyć się w coś dobrego, a świąteczny nastrój na kiermaszu bardzo sprzyjał dzieleniu się z innymi – mówi Wioletta Dąbek z LGD „Krzemienny Krąg”. To pieniądze z licytacji na scenie oraz sprzedaży wyrobów przygotowanych przez ponad 20 stowarzyszeń, grup nieformalnych, Kół Gospodyń Wiejskich i strażaków ochotników. Z kolei na licytacji cichej na kiermaszu uzbieraliśmy 2710 zł.
Niedzielna akcja 'Gwiazdki Moc’ na Gutwinie to kolejne datki.

– Tu był zaplanowany m.in. bieg charytatywny, ale ze względu na pogodę go odwołaliśmy z obawy o bezpieczeństwo uczestników. Ten bieg odbędzie się wiosną. Natomiast odbył się marsz nordic walking i zawody wędkarskie oraz zbieraliśmy datki do puszki. W tym dniu z puszki mieliśmy 1093,43 grosze.  Wpisowe z zawodów wędkarskich organizowanych przez koło PZW nr 34 Ostrowiec Miasto przyniosło kolejne 896, 51 groszy – informuje Wioletta Dąbek
A to nie koniec. Wciąż trwają licytacje na facebookowej grupie Świąteczna Akcja 'Gwiazdki Moc’. Tam wciąż setki fantów, które można licytować – świetnie się przy tym bawiąc i jednocześnie pomagając.

– Na Facebooku akcja wciąż rośnie. W grupie Świąteczna Akcja Gwiazdki Moc mamy już 1800 osób – mówi Remigiusz Woźniak, prezes Fundacji Centrum Rozwoju Regionalnego EDU-BAŁT, który koordynuje te licytacje. – Mamy wciąż mnóstwo przedmiotów do licytacji, widać, że wiele osób fajnie się bawi podbijając stawki. I to co najważniejsze licytujący wpłacają pieniądze za wylicytowane fanty, a to powiększa naszą zbiórkę – dodaje.

Na facebookowej grupie Świąteczna Akcja Gwiazdki Moc wystawionych zostało już ponad 300 przedmiotów, a do licytacji jest ich jeszcze około 200. Nowe fanty pojawiają się w każdy wtorek, a licytacje trwać będą do końca roku.
Przypomnijmy, że w tym roku celem akcji :Gwiazdki Moc’ jest likwidacja barier architektonicznych w powstającym Centrum Społecznościowym 'Wymiennikownia’ na os. Ogrody. To miejsce, które służyć będzie wszystkim mieszkańcom powiatu, którzy będą chcieli się spotykać, integrować, tworzyć wspólne inicjatywy. Skupiać ma wolontariuszy, seniorów, ludzi aktywnych i być miejscem integracji pokoleń. Organizatorem 'Wymiennikowni’ jest Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’.
Partnerami tegorocznej akcji było Miasto Ostrowiec Świętokrzyski oraz Fundacja Centrum Rozwoju Lokalnego EDU – BAŁT.

/joge/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia