Pod ciężarem śniegu zawaliła się część dachu dawnego młyna Saskich

Pod ciężarem mokrego śniegu zawaliła się część dachu starego młyna Saskich, znajdującego się w sąsiedztwie Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Na miejscu pracują inspektorzy nadzoru budowlanego.

– Uległ zawaleniu dach, w tej chwili inspektorzy są tam na kontroli, próbujemy też złapać kontakt z właścicielem – mówi Stanisław Adamski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Jak informuje, zawaleniu uległa część znajdująca się w oddaleniu od ulicy, jednak cały budynek musi zostać zabezpieczony. Przypomnijmy, że dawny młyn, będący w złym stanie technicznym, jest w rękach prywatnych i od dłuższego czasu sukcesywnie niszczeje.

Wczoraj także zawalił się dach nieużytkowanego budynku gospodarczego w Podgórzu w gminie Ćmielów. Był przeznaczony do rozbiórki. Tam też pracują inspektorzy budowlani, miejsce zabezpieczyła straż pożarna.

Służby od momentu wystąpienia silnych opadów śniegu apelują do właścicieli budynków o systematyczne usuwanie nagromadzonego śniegu.

– Podczas pierwszych opadów padał mokry śnieg, dopiero później ten suchy puch. Metr sześcienny takiego śniegu waży ponad 300 kilogramów. Trzeba być naprawdę ostrożnym, szczególnie gdy wiemy, że konstrukcja naszego budynku nie jest stabilna. Trzeba po prostu zrzucać ten śnieg – przypomina Stanisław Adamski.

To dopiero początek zimy, na okres poświąteczny zapowiadane jest są kolejne opady śniegu.

/sla/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia