Wigilijne spotkanie w Ostrowcu. Były kolędy, opłatek oraz życzenia pokoju

Fot. Anna Śledzińska

Tradycyjne, wigilijne spotkanie mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, w tym roku ze względu na pogodę odbyło się nie na Rynku, a w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Rozpoczęły je występy dzieci z Publicznego Przedszkola numer 7, potem na scenie pojawili się między innymi Laura Głazek i Kuba Nowakowski, przypominając dobrze znany przebój Skaldów „Będzie kolęda”.

Kiedy na zewnątrz trwał kiermasz, a na dziedzińcu OBK można było ogrzać się przy ognisku albo posilić wigilijnymi przysmakami, kolejni wokaliści wprowadzali wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Jako ostatni na scenie pojawił się chór nauczycielski Coro Cantorum i to on towarzyszył życzeniom prezydenta miasta.

– Życzę, aby w każdym z nas była życzliwość, wiara i siła, by pokonać trudności w przyszłym roku. Życzę państwu, abyście się wzajemnie wspierali, okazywali życzliwość, pamiętali o bliższych i dalszych, dzielili się każdą, najmniejszą nawet rzeczą – mówił Jarosław Górczyński.

Życzenia złożył również dziekan dekanatu Ostrowiec, ksiądz prałat Jan Sarwa.

– Obserwujemy w napięciu wojnę w Ukrainie i może doświadczamy niepokoju, czujemy zagrożenie bezpieczeństwa w naszej ojczyźnie. Jako ludzie bardziej lub mniej wierzący, nie możemy tracić nadziei na lepszą przyszłość.

A zaraz potem Betlejemskie Światło Pokoju przywiezione przez ostrowieckich harcerzy, zostało przekazane mieszkańcom. Nie zabrakło też kolęd i tradycyjnego przełamania się opłatkiem.

/sla/

Ważne wydarzenia