Skrajnie wyziębionego bezdomnego znaleźli strażnicy miejscy w pustostanie w Ostrowcu

Fot, Straż Miejska Ostrowiec

Bezdomny mężczyzna w stanie hipotermii, został znaleziony przez strażników miejskich w pustostanie na ulicy Czystej w Ostrowcu. Odnaleziono go dzisiaj przed południem, w tych warunkach spędził ostatnią, bardzo mroźną noc.

Strażnicy okryli go kocem termicznym i udzielili pierwszej pomocy.

– Okazało się, że mężczyzna już jest w takim stopniu wychłodzony, że konieczne było zabranie go do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy – informuje Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu.

Mężczyzna, jak się okazało, był pod wpływem alkoholu, w szpitalu podano mu płyny i ogrzano.

W okresie jesienno – zimowym patrole zwracają szczególną uwagę właśnie na miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Kontrole przynajmniej raz w tygodniu są prowadzone z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

– Ta ostatnia noc i ranek były najzimniejsze. Skupiliśmy się na kontroli miejsc, w których bezdomni przebywali do tej pory. Głównie są to pustostany i miejsca nieogrzewane.

Andrzej Kaniewski dodaje, że na terenie Ostrowca przebywa kilkadziesiąt osób bezdomnych. Część korzysta z miejscowej noclegowni – w tej chwili znajduje się tam ponad 20 osób. Warunkiem korzystania w niej jest trzeźwość. Wielu bezdomnych szuka więc schronienia na klatach schodowych, w piwnicach, ogródkach działkowych i pustostanach.

W okresie największych mrozów warto zwrócić na nich uwagę. Telefon alarmowy do Straży Miejskiej w Ostrowcu to 986.

/sla/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia