Świąteczny kiermasz 'Gwiazdki Moc” już za nami. Było pięknie

Stroiki, upominki, rękodzieło i smakołyki do kupienia i wylicytowania czekały dziś na mieszkańców miasta i powiatu na świątecznym kiermaszu 'Gwiazdki Moc”, jaki w ostrowieckim Browarze Kultury przygotowaliśmy wspólnie z LGD Krzemienny Krąg, miastem Ostrowiec, wieloma organizacjami, Kołami Gospodyń Wiejskich i grupami nieformalnymi.

Od 10.00 do 15.00 wiele się działo w Ostrowieckim Browarze Kultury. Czas wszystkim umilały świąteczne piosenki w wykonaniu młodych artystów z zespołu wokalnego 'Pandora” oraz kapela U Maxa z Sienna. Wnętrza budynku wypełnił świąteczny gwar i zapach pierogów, kapusty i wypieków. – Na naszym stoisku mamy potrawy przygotowane przez koła z  gminy Bodzechów. Każde koło przygotowało swoją specjalność. Mamy też stroiki bożonarodzeniowe i na prezenty rękodzieło z Klubu Seniora w Bodzechowie – opowiada Barbara Pronobis z Koła Gospodyń Wiejskich w Jędrzejowie. – Dziś mamy u nas słodkości, własne wypieki, a włączamy się, bo lubimy w ten sposób pomagać i cieszymy się, że możemy dołożyć do akcji własną cegiełkę – dodaje Ewelina Puławska z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzczonowicach.

W ciągu kilku godzin przez nasz kiermasz przewinęły się tłumy. – Takich akcji powinno być więcej, bo wprowadzają piękny nastrój i można znaleźć to wyjątkowe przedmioty, których nie kupimy w sklepach. Sądziłam, że będzie mniej ludzi, ale jestem zaskoczona liczbą mieszkańców. Aż serce rośnie – mówi Małgorzata Krysa-Kowal, która licytowała podczas tego kiermaszu obraz do swojej przychodni zdrowia. Kupiła też filiżankę.

Czas podczas tego kiermaszu prowadziliśmy licytacje ze sceny oraz  przy stołach, czyli tak zwaną cichą licytację. I podarowane nam piękne przedmioty znajdowały swoich nabywców. Kuba Nowakowski wylicytował na przykład szalik KSZO. – Gram w Galacticos KSZO i za rok przejdę do KSZO. Teraz mam już szalik – mówił wyraźnie zadowolony. Grupa Kijowa wataha z kolei wylicytowała koncert Wojtka Sochy, naszego redakcyjnego kolegi. – Wspólnie z grupą Trekking Team Ostrowiec chcemy nasz rok zakończyć wspólną zabawą i umili ją nam Wojtek Socha. Będzie super – wyjaśnia Monika Kawa. – Nie spodziewałam się, ale niespodzianka – komentowała z kolei wylicytowany przez męża voucher do fryzjera jego właścicielka.
O zabawy dla dzieci, lekcje udzielania pierwszej pomocy zadbali wolontariusze i członkowie zaprzyjaźnionych organizacji. Działo się.

– Jeszcze nie wiemy ile udało nam się zebrać dziś pieniędzy. To wszystko będziemy podsumowywać na początku przyszłego roku, bo jeszcze trwają licytacje na Facebooku. Niektóre dzisiejsze licytacje były pełne emocji. Na cichej licytacji wielkim powiedzeniem cieszył się na przykład voucher na tatuaż i chyba było dużo dobrej zabawy, co nas bardzo cieszy – podsumowała Joanna Gergont, redaktor naczelna Radia Ostrowiec.

Wszystkim dziękujemy za obecność, zaangażowanie i serce. A ostatnie licytacje jeszcze na facebookowej grupie ’Świąteczna Akcja Gwiazdki Moc’.

Jutro z kolei marsz i bieg, a także zawody wędkarskie i morsowanie na Gutwnie. Zapraszamy.

 

/pcr/

 

Ważne wydarzenia