Kobiety rządziły w środę na licytacjach „Gwiazdki Moc”

Za nami trzeci dzień akcji „Gwiazdki Moc” na antenie Radia Ostrowiec. I to był dzień pełen emocji.

Wiele działo się w redakcji od samego raba. Najpierw odwiedziły nas dzieci z przedszkola numer 7 w Ostrowcu, które śpiewały, recytowały i opowiadały i Świętym Mikołaju.

Naszym głównym dzisiejszym fantem był niezwykły zestaw czterech kubeczków z reprodukcjami najsłynniejszych obrazów wybitnej malarki Tamary Łempickiej – podarowany przez Adama Spałę, właściciela Fabryki Porcelany AS Ćmielów, który pozyskał trzyletnią licencję na ich wykorzystanie.

O artystce opowiadała na naszej antenie Justyna Łada, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych.

– Ona od dziecka była zafascynowana sztuką, doskonale wiedziała czego chce. Historie mówią, że jako mała dziewczynka symulowała chorobę tylko po to, by jak najczęściej jeździć do Włoch, gdzie mogła obcować ze sztuką wielkich. Inspirowała się, chłonęła to wszystko, a potem ten temperament świadomej siebie kobiety spowodował, że mocno weszła w artystyczny świat Europy i Ameryki – opowiadała Justyna Łada. – Jej malarstwo jest bardzo charakterystyczne. Kolory, linie, wejście w kierunek art deco, do tego otoczka skandalistki zmieniającej mężczyzn, ale i kobiety, bo mówi się, że była osobą biseksualną. To wszystko powodowało, że ciągnęła się za nią mocno tajemnicza aura, która przyciągała do niej fanów.

A licytowały od rana – podbijając się wzajemnie panie Daniela i pani Asia. Ostatecznie właścicielką kubeczków została pani Asia, która zaoferowała za nie 858 złotych. Gratulujemy i dziękujemy.

Aż pięć pań walczyło do samego końca o dzisiejszy fant samorządowy – unikatowe figurki dwóch czapli wykonane z masy porcelanowej. Zostały na rzecz naszej akcji podarowane przez Joannę Suskę, burmistrz Ćmielowa.

– Te dwie czaple zostały wykonane w pracowni ceramiki szlachetnej Danuty Kabat w Ćmielowie, gdzie wytwarzane są prawdziwe cuda- cudeńka. Sowy, czaple, anioły, pozłacane choinki, maski i dynie. Wszystkie są niepowtarzalne – zachęcała Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. – Figurki są wykonane z masy porcelanowej, sprowadzonej aż z Francji z Fabryki Limonge. Czaple pokryte są zdobieniem lüster.

W studiu Radia Ostrowiec licytację tę muzycznie wspierały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Buszkowic, Zuzanna, która szlifuje swoje umiejętności wokalne w ćmielowskim domu kultury oraz Zespół Śpiewaczy Borianki z Borii i Paweł Cieślik

Licytację figurek czapli rozpoczęła pani Patrycja – dając za nie 200 złotych, ale w licytację włączyły się pani Sylwia i pani Marta oraz dwie panie Agnieszki.

Wygrała pani Agnieszka, która zaoferowała 2 tysiące złotych.

W studiu odwiedzili nas także harcerze z Drużyny Harcerskiej IGNIS, którzy opowiadali o tym co sprawia, że w człowieku rodzi się chęć pomagania innym i jak to wygląda w ich przypadku.

A dziś rano wylicytowaliśmy już zestaw naszych dwóch filiżanek z logo akcji. Właścicielką została pani Zosia, która przelicytowała panią Danielę i panią Teresę – oferując za nie 450 złotych.

Dziękujemy. A nasze filiżanki możecie jeszcze licytować jutro i w piątek – do 10.00. Informacji o wszystkich przedmiotach szukajcie na naszej stronie internetowej www.radioostrowiec.pl.

Ważne wydarzenia