„Gwiazdki Moc”. Środa – dzień trzeci

Środa jest kolejnym dniem świątecznej akcji 'Gwiazdki Moc’ organizowanej przez Radio Ostrowiec i LGD 'Krzemienny Krąg’. Dziś od rana – do godz. 10. licytujemy komplet dwóch filiżanek z logo 'Gwiazdki Moc’, w których można wypić pyszną poranną kawę.

W licytacji samorządowej dziś gmina Ćmielów, a jeśli Ćmielów to wiadomo, że do wylicytowania będzie coś pięknego i kruchego. Unikatowe figurki dwóch czapli wykonane z masy porcelanowej sprowadzonej specjalnie z Francji z Fabryki Limonge. Pokryte są zdobieniem lüster. Wykonała je Danuta Kabat, właścicielka Pracowni Ceramiki Szlachetnej w Ćmielowie. W pracowni wytwarzane są prawdziwe cuda: sowy, czaple, anioły, pozłacane choinki, maski i dynie. Wszystkie prace są niepowtarzalne. Zestaw podarowała burmistrz gminy Joanna Suska.
Finał tej licytacji przed godz. 16.00.


Na licytacji głównej – także Ćmielów. Komplet 4 kubków z reprodukcjami najsłynniejszych obrazów wybitnej malarki Tamary Lempickiej. Wśród nich słynny „La Musicienne”, który w 2018 roku został sprzedany na aukcji za 9,1 milionów dolarów, czyli wówczas ponad 34 miliony złotych. Ufundowana przez Adama Spałę, właściciela Fabryki Porcelany AS Ćmielów, który pozyskał trzyletnią licencję na wykorzystanie czterech obrazów artystki – „Autoportret”, „Dziewczyna w Zielonej Sukience”, „Pełnia Lata” i właśnie „La Musicienne”.
Finał tej licytacji przed godziną 17.

W ramach tegorocznej akcji „Gwiazdki Moc” wspieramy Centrum Społecznościowe „Wymiennikownia”, które powstaje na osiedlu Ogrody.

Podziel się

Ważne wydarzenia