SOWA już powstaje w budynku kina Etiuda. Kiedy otwarcie?

Do Ostrowca Świętokrzyskiego dotarło wyposażenie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.

SOWA powstaje pod patronatem Centrum Nauki Koperniki będzie elementem budowanego w remontowanym budynku kina Etiuda Centrum Tradycji Hutnictwa. Zajmie powierzchnię około 100 metrów kwadratowych na ostatnim piętrze.

Wczoraj rozpoczął się montaż urządzeń

– Był dosyć skomplikowany ponieważ wszystkie urządzenia wielkogabarytowe trzeba było wwieźć na drugie piętro specjalnym dźwigiem – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. – Ich montaż potrwa do końca tygodnia.

To urządzenia, które pozwolą doświadczyć wiedzy, zrozumieć na przykład jak powstaje wiatr, albo jak powstaje dźwięk. W ostrowieckiej SOWie będzie można doświadczyć około piętnastu zjawisk.

– Przestrzeń będzie podzielona na dwie części. W pierwszej będziemy mogli tak jak w Centrum Nauki Kopernik testować, trochę bawić się, ale edukować przede wszystkim. Drugie pomieszczenie „majsternia”, to będzie warsztatownia, w której będzie prowadzone warsztaty edukacyjne – wyjaśnia Jacek Kowalczyk.

Sala gotowa będzie w ciągu dwóch tygodni, ale jej otwarcie nastąpi dopiero gdy zakończy się remont całego budynku kina Etiuda. A to nastąpi nie wcześniej niż w pierwszych tygodniach 2023 roku.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia