Ruch Marka Materka jest już stowarzyszeniem i szykuje się do wyborów parlamentarnych

fot. FB/Marek Materek

Wkrótce partia polityczna, a od wczoraj stowarzyszenie. Ruch Marka Materka już oficjalnie przygotowuje się wyborów parlamentarnych. Wczoraj w Starachowicach odbyło się spotkanie założycielskie.

Ruch Marka Materka, a teraz stowarzyszenie tworzą głównie samorządowcy z całej Polski. – Widzimy, jak wielki wpływ na życie w naszych małych ojczyznach ma polityka ogólnokrajowa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli nie dojdzie do zmiany na ogólnopolskiej scenie politycznej, to nie możemy liczyć, że w naszych samorządach zadzieje się lepiej, a dzieje się źle. Zmiany, które są wprowadzane centralizują państwo, a nie stawiają na rozwój samorządów – mówi prezes Marek Materek.

Wiceprezesami wybrani zostali: Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia, Dawid Litwin, wójt Potęgowa, Mateusz Lichosyt, wójt Lipnicy Wielkiej oraz Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej. Sekretarzem została Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce, natomiast skarbnikiem Maciej Sitarek, burmistrz Lidzbarka.

Marek Materek zapowiada, że ugrupowanie będzie chciało samodzielnie walczyć w przyszłorocznych wyborach o mandaty do parlamentu. Przyznaje, że także sam weźmie w nich udział. – W naturalny sposób, gdy wystawimy listy, będę ubiegał się o mandat w polskim parlamencie, prosząc mieszkańców województwa świętokrzyskiego o głos – mówi prezydent Starachowic. Spraw swojego miasta nie odpuszcza. – Przygotujemy na wybory samorządowe w 2024 roku komitet, który wystawi kandydata na prezydenta, kandydatów do rady miasta i powiatu i gwarantuję, że będziemy mogli liczyć na kontynuację dobrych działań, które podejmujemy w Starachowicach przez ostatnie osiem lat – dodaje.

Ruch Marka Materka liczy w Polsce około 400 działaczy.

/mag/

Ważne wydarzenia