Akcja „Gwiazdki Moc” rozkręca się i nakręca pomoc. Darczyńców nie brakuje

Coraz więcej osób – Przyjaciół Radia Ostrowiec- włącza się w tegoroczną akcję „Gwiazdki Moc”, którą organizujemy po raz szósty razem z LGD „Krzemienny Krąg” oraz ponad 30 organizacjami pozarządowymi.

Pozyskane środki chcemy przeznaczyć na likwidację barier architektonicznych w powstającym Centrum Społecznościowym „Wymiennikownia” w Ostrowcu. To miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami znajdą miejsce na realizację swoich pasji, nabywanie nowych umiejętności i – co najważniejsze – gdzie będą mogły uczestniczyć w życiu społecznym „bez barier”.

Jest wiele osób, które tę ideę rozumieją. Dzięki nim Wy – nasi Słuchacze- możecie włączyć się do akcji, licytując przedmioty i usługi, których z dnia na dzień przybywa.

– Co roku śledzimy, licytujemy i staramy się aktywnie uczestniczyć w akcji. Z przyjemnością zostawiamy do licytacji dwa vouchery na miesiąc bezpłatnych treningów w naszej Akademii – mówi Damian Ścibisz z Akademii Volley Stars. – Vouchery są do wykorzystania zarówno przez dzieci oraz młodzież, jak i dorosłych w naszej nowej grupie, uruchomionej od września.

Odwiedziła nas także Alicja Wilson, założycielka znanej w mieście szkoły językowej, która zapowiedziała.

– Szkoła Językowa OK Alicji Wilson i Magdaleny Staniek włącza się w akcję „Gwiazdki Moc”. Przyniosłam trzy vouchery na miesiąc darmowych lekcji w naszej szkole. Osoby, które je wylicytują, mogą później liczyć na zniżki.

A artysta ludowy Grzegorz Tyrała, rozmawiał w studio z Wojtkiem Sochą. Jak co roku włączył się w licytację, tym razem przekazał piękną, ręcznie robioną, drewnianą deskę do krojenia, z efektownym zdobieniem.

I to nie wszystko, bowiem do wylicytowania na Facebooku mamy wiele innych ciekawostek. Wszystkie znajdziecie na grupie Świąteczna  Akcja Gwiazdki Moc.

Od 5 do 9 grudnia licytacje tradycyjnie zagoszczą na antenie Radia Ostrowiec. Rozpoczynać je będziemy w porannej audycji „Na Dzień Dobry Radio Ostrowiec”, zachęcając do kupienia specjalnych świątecznych souvenirów. Później, przez cały dzień aż do popołudnia, na antenie licytować będziemy fant główny.

A już 10 grudnia zapraszamy na Świąteczny Kiermasz „Gwiazdki Moc” do Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Partnerem strategicznym akcji jest Fundacja Centrum Rozwoju Regionalnego EDU – BAŁT. Partnerem akcji w tym roku jest także Miasto Ostrowiec Świętokrzyski.

/sla/

Ważne wydarzenia